چرخه حیات دامنه بین المللی

 چرخه حیات دامنه بین المللی

برای خیلی از کاربرها همیشه سوال پیش می آید که یک دامنه ای که ثبت شده به محض اینکه منقضی شد آزاد می شود و می توانند فوری آنرا ثبت کنند.
در این پست قصد داریم تا چرخه حیات دامنه های بین المللی را بصورت کامل برا ی شما عزیزان توضیح دهیم.به تصویر زیر دقت کنید:
Domainlifecycle

این نمودار چرخه حیات دامنه های بین المللی را نشان می دهد. توجه داشته باشید که دامنه های ir از این قاعده مستثنی هستند.

۱- آزاد (Available):در این دوره دامنه برای ثبت آزاد است و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامنه آنرا به نام خود ثبت کرد.
۲- فعال(Active): در این دوره دامنه فعال است و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید کند. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامنه اضافه می شود. همچنین مدت اعتبار دامنه نمی تواند بیش از ۱۰ سال از تاریخ جاری باشد.
۳-منقضی (Expired):در صورتی که در دوره Active دامنه، دامنه تمدید نشود. در این دوره دامنه غیر فعال می شود. لازم بذکر است که در طول این دوره صاحب دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجددا تمدید کرده و به حالت فعال بازگرداند.
۴- دوره بازخرید (Redemption Grace Period): بعد از گذشت ۴۵ روز از تاریخ انقضای دامنه این دوره ۳۰ روزه آغاز می شود و در این دوره مانند دوره Expired دامنه غیر فعال می باشد. در این دوره تمدید دامنه تنها توسط صاحب دامنه و با پرداخت مبلغ جریمه ۱۲۰ دلاری اضافه بر هزینه تمدید دامنه امکان پذیر  می باشد.
۵-دوره حذف(Pending Deletion):در این دوره ۵ روزه حتی صاحب دامنه هم نمی تواند دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد شده و به حالت Available در می آید.

در پایان امیدوارم این آموزش هم مثمر ثمر واقع شده باشد.

ارسال يک پاسخ

ضروری

ضروری

اختیاری


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیگر دامنه های فروشنده :

دیگر دامنه ها توسط

تومان

 

 

 

خرید

خرید این دامنهبرای خرید این دامنه هم میتوانید بصورت آنلاین پرداخت را انجام دهید و هم میتوانید با مراجعه به بانک هزینه دامنه را واریز نمایید جزئيات

0 خرید

0 دیدگاه
امتیاز خریدار
          0
ساخته شده ۱۷ دی ۱۳۹۳
سازگار با مرورگرهای ,
فایل راهنما
طرح بندی
پسوند دامنه ,